Miejscowa terapia tretinoiną (kwas retinowy) w przypadku przebarwień skórnych spowodowanych zapaleniem skóry u czarnych pacjentów ad 7

Rzeczywiście, tempo melanogenezy jest wysokie w normalnej skórze osób czarnych, a zatem może być hamowane przez tretinoinę16. Ponadto tretinoina może powodować redystrybucję lub rozproszenie melaniny naskórka i tym samym wywoływać kliniczne rozjaśnienie. Taki mechanizm może częściowo odpowiadać za względnie większe zmiany kliniczne po 40 tygodniach leczenia tretinoiną (np. Średnia wartość kolorymetryczna, która była o 40 procent bliżej wartości dla normalnego koloru skóry), w porównaniu ze zmianą mikroskopowo wykrywalnej melaniny zawartość (redukcja o 23 procent). Podsumowując, miejscowa tretinoina jest skutecznym leczeniem dla czarnych pacjentów z postfo- zycyjnym przebarwieniem skóry, a nasilenie jej działań niepożądanych jest podobne lub mniejsze niż u białych pacjentów7-12. Lekarze niechętnie stosują miejscową tretinoinę w leczeniu przebarwień pozapalnych u czarnych pacjentów z powodu doniesień o niechcianej przebarwieniach, depigmentacji i nietolerancji leków2,3. W niniejszym badaniu żaden z badanych nie wykazywał ani przebarwienia ani nadmiernej depigmentacji normalnej skóry. Terapia tretinoiną rozjaśniła nieznacznie normalną skórę i rozjaśniła zmiany przebarwienia w kierunku koloru skóry w tle. Mechanizmy, dzięki którym tretinoina powoduje kliniczne polepszenie przebarwienia pozapalnego w skórze osób rasy czarnej, nie są znane.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację z RW Johnson Pharmaceutical Research Institute (Raritan, NJ), która nie brała udziału w projektowaniu lub prowadzeniu badania lub w analizie, interpretacji lub raportowaniu wyników oraz przez Babcock Dermatologic Endowment (Ann Arbor, Mich.).
Podczas części tego badania dr Ellis i dr Voorhees byli konsultantami Johnson & Johnson Corporation (z czego Ortho Pharmaceutical Corporation jest spółką zależną).
Jesteśmy wdzięczni panu Harroldowi Carterowi i panu Randalowi Stegmeyerowi za opracowanie technik fotograficznych użytych w tym badaniu.
Author Affiliations
Z Oddziału Dermatofarmakologii, Oddziału Dermatologii, Centrum Medycznego Uniwersytetu Michigan, Ann Arbor.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Voorheesa z Departamentu Dermatologii, University of Michigan Medical Center, 1910 Taubman Ctr., 1500 E. Medical Ctr. Dr, Ann Arbor, MI 48109-0314.
[hasła pokrewne: dyżury aptek olkusz, diprogenta maść, powidon ]