Miejscowa terapia tretinoiną (kwas retinowy) w przypadku przebarwień skórnych spowodowanych zapaleniem skóry u czarnych pacjentów

Przebarwienia pozapalne pojawiają się jako nieregularne, ciemno zabarwione plamy występujące po zapaleniu skóry, takie jak te wywołane trądzikiem, zapaleniem mieszków włosowych, egzemą lub podrażnieniem skóry. Te plamy zwykle utrzymują się przez miesiące, ale zwykle znikają ostatecznie. Odkształcenie może być ciężkie u osób o silnie pigmentowanej skórze1-3. Terapia przebarwień pozapalnych była niezadowalająca; środki takie jak miejscowe hydrochinony mogą powodować nieestetyczną depigmentację, drażniące zapalenie skóry i ochronozę3-6. Ostatnio, my i inni zauważyliśmy, że leczenie miejscową tretinoiną (kwasem retinowym) rozjaśniło przebarwienia w białych obiektach7-12. Ponieważ odkładanie się melaniny może być podobne w przebarwionych punktach zarówno u osób białych, jak i czarnych, badaliśmy zdolność tretinoiny do rozjaśniania przebarwień pozapalnych u osób rasy czarnej. Uważa się, że tretinoina wywołuje przebarwienia i źle tolerowane zapalenie skóry po zastosowaniu na skórę o czarnej barwie. Stwierdziliśmy jednak, że miejscowe tretinoiny rozjaśniają zmiany pozapalne w postaci przebarwień u czarnych osób. Nieoczekiwane odkrycie było klinicznie minimalne, ale statystycznie istotne, rozjaśnienie normalnej skóry tych osób.
Metody
Pacjenci i projekt
Do badania zakwalifikowano 68 zdrowych czarnych osobników (21 mężczyzn i 47 kobiet) z umiarkowanymi lub ciężkimi zmianami w nadmiernej pigmentacji post-zapalnej na twarzy, ramionach lub obu obszarach. Wielkość próbki wybrano tak, aby uzyskać statystyczną moc około 0,90 w wykrywaniu różnicy ogólnej poprawy o co najmniej 0,5 jednostki w 5-punktowej skali (patrz Ocena kliniczna ) pomiędzy grupami badanymi, z wskaźnikiem błędu typu I wynoszącym 0,05 i dwustronna hipoteza. Generowany komputerowo kod randomizacji został użyty do przypisania 33 osobników do leczenia tretinoiną (9 mężczyzn i 24 kobiety, 21 do 58 lat, średni wiek, 35 lat) i 35 osobników do leczenia pojazdem (12 mężczyzn i 23 kobiety, 20 do 55 lat, średni wiek, 34 lata). Żaden z pacjentów nie stosował miejscowych leków (w tym hydrochinonu lub kortykosteroidu) przez co najmniej dwa tygodnie, kortykosteroidów podawanych przez cały miesiąc, miejscowych retinoidów przez sześć miesięcy lub systematycznych retinoidów przez rok przed badaniem.
Wszyscy badani wyrazili pisemną świadomą zgodę po tym, jak wyjaśniono im potencjalne skutki uboczne agentów. Protokół został zatwierdzony przez instytucjonalną komisję recenzyjną University of Michigan Medical Center.
Leczenie
Miejscową tretinoinę (0,1% krem kwasu retinowego, Retin-A) i krem do podawania dostarczała producent tretinoiny (Ortho Pharmaceutical, Raritan, NJ). Oba środki były w identycznych probówkach; ani badacze, ani badani nie znali grupy leczenia, do której przypisano dowolny przedmiot. Badani stosowali swoje leki raz na noc przez 40 tygodni na całą twarz, ramiona lub oba obszary, w zależności od miejsc uszkodzeń. Osobników pouczono, aby stosowali wielkość ziarna grochu i stopniowo zwiększali ilość kremu, o ile nie rozwinęło się nadmierne podrażnienie.
Wszyscy badani otrzymali krem przeciwsłoneczny o współczynniku ochrony przeciwsłonecznej 15, który miał być noszony w ciągu dnia, i powiedziano im, aby unikał nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, wiatr i zimno
[przypisy: lipancrea 16000, rudzki twitter, prazolacid ]