Podręcznik i Atlas Cytologii Aspiracyjnej Drobnej Igły

Przeglądając wystawę książek ostatniego dnia spotkania patologii kilka lat temu, wziąłem ten podręcznik w jego pierwszej edycji. Byłem pod wrażeniem pięknych kolorowych fotografii i praktycznego podejścia do problemów diagnostycznych. Jednak cena była nieco stroma dla mojego nieco ograniczonego budżetu, a ja z żalem zastąpiłem książkę na półce. Sprzedawca, być może chcąc spakować mniej książek, zaoferował mi dość dużą zniżkę, którą natychmiast z wdzięcznością przyjąłem. Książka stała się niezwykle przydatna w kolejnych latach. Był stale pożyczany przez rezydentów, kolegów, cytotechników i moich kolegów cytopatologów w sprawach problemowych związanych z cytologią aspiracyjną cienkoigłową i był ich ulubionym ulubieńcem. Dlatego cieszę się, że dostałem możliwość przeglądu drugiej edycji. Obawiałem się, że, jak to często bywa z sequelami, drugie wydanie nie spełnia standardów wyznaczonych przez pierwsze. Z radością informuję, że ta druga edycja utrzymuje, a nawet przekracza te standardy.
Książka podzielona jest na 11 rozdziałów, 3 rozdziały wprowadzające, a następnie 8 na różne układy narządów. Wstępne rozdziały są zwięzłe, ale oferują praktyczne informacje na temat racji i technik. Rozdziały dotyczące systemów narządów oferują bogactwo pragmatycznego materiału. Szczególnie podoba mi się format w każdym rozdziale: wprowadzenie, a następnie kryteria diagnozy każdej zmiany chorobowej, a następnie rozdział dotyczący problemów diagnostycznych. Ta strategia, wraz z doskonałymi fotomikrografiami kolorów, sprawia, że książka ta jest niezwykle cenna jako przewodnik stołowy dla praktykujących cytopatologów lub cytotechników, którzy zbliżają się do trudnej zmiany.
Wiele spośród wysokiej jakości zdjęć z pierwszej edycji zostało zachowanych, ale zarówno sekcje tekstowe, jak i fotograficzne zostały rozszerzone. Dodano materiał na kilka mniej powszechnych zmian chorobowych. Informacje o nowych metodach i badaniach pomocniczych, takich jak morfometria, mikroskopia elektronowa i immunocytochemia, zostały zaktualizowane i rozszerzone w celu odzwierciedlenia aktualnej wiedzy. Moją jedyną krytyką jest to, że istnieje pewne powielanie informacji, szczególnie w odniesieniu do aspektów technicznych.
Biorąc pod uwagę dość wysokie koszty książki i jej nacisk na samą cytologię aspiracji cienkoigłowej, patolodzy i patolodzy, poszukujący ogólnego podręcznika cytologicznego, powinni zapoznać się z jedną z wielu nowych i doskonałych, bardziej ogólnych książek na rynku. Gorąco polecam tę książkę jako praktyczny przewodnik dla patologów, patologów, cytopatologów i cytotechników zaangażowanych w codzienną praktykę cytologii aspiracji cienkoigłowej. Chciałbym również polecić właścicielom egzemplarzy pierwszej edycji zakup drugiego wydania, ponieważ nowe informacje i rozszerzony tekst i zdjęcia bardziej niż uzasadniają wydatek. Jestem pewien, że ta edycja zajmie miejsce honoru obok mojego mikroskopu, który był poprzednio posiadany przez jego poprzednika.
Barbara S. Ducatman, MD
Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Morgantown, 26505 WV

[podobne: alantavit, aminodral, infanrix ipv hib apteka ]